WOŚP 2016

Nasz udział w ... » Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy » WOŚP 2016

Dnia 10 stycznia 2016 roku wzięliśmy udział w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Dziękujemy wolontariuszce Natalii oraz Dominice, Oli, Wiktorii, Cecylii, Patrykowi, Piotrusiowi i Wiktorii, które ze śpiewem i radością kwestowały po naszej miejscowości idąc za naszym kierowcom Agnieszką, która umilała drogę puszczając przewodnią piosenkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Dziękujemy również mieszkańcom, którzy włączyli się w tą piękną akcję, dzięki którym nazbieraliśmy 272,43 zł. Natomiast dzięki pracy wolontariuszy i hojności ludzi udało się nazbierać 14.123,47 zł, 26,25 euro i 374,30 koron czeskich.

Nasza miejscowość wsparła również ten szczytny cel wspaniałymi ciastami, które przygotowały panie: Paulina Bac, Jadwiga Sobów, Agnieszka Gabryliszyn, Małgorzata Ciszewska, Klaudia Sobczak oraz świetlicowa Małgorzata -  

Po zakończeniu zbiórki pieniędzy w naszej miejscowości pojechaliśmy do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kł., gdzie znajdował się sztab WOŚP. Odbywało się tam wiele wspaniałych atrakcji, które umilały czas przybyłym gościom. Były również stoiska z ciastami i plackami oraz pysznymi pierogami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i my z pysznościami z ziemniaków z których dochód także został przekazany na ten szczytny cel. 

Po powrocie do naszej miejscowości, jak już się u nas przyjęło o godzinie 20:00 spotkaliśmy się pod świetlicą aby puścić nasze malutkie światełko do nieba.

Dziękuje jeszcze raz Paulinie Bac, Jadwidze Sobów, Agnieszce Gabryliszyn, Małgorzacie Ciszewskiej i Klaudii Sobczak za to że znalazły chwilę aby upiec pyszne ciasta.