Noc z Andersenem 2016

GALERIA » NOC Z ANDERSENEM  » Noc z Andersenem 2016

 W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w imprezie „ Noc z Andersenem”. Impreza ta organizowana jest z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H.Ch. Andersena. Zgodnie z tradycją, imprezę rozpoczął „Pan Andersen” W postać Andersena wcielił się Pan Krzysztof Matysiak, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

 W Sali lustrzanej dzieci prezentowały swoje uzdolnienia artystyczne w śpiewaniu, aktorstwie, recytacjach oraz tańcach. W pałacowej oranżerii na dzieci czekało malowanie twarzy. Dziewczynki mogły wykonać maski według sowjego uznania a na chłopców przed wejściem do pałacu czekało nie lada wyzwanie, tworzenie i malowanie własnoręcznie zrobionego miecza. Dla odważnych była komnata strachu, w której rządziły czarownice, które dla naszej Wikusi jednak nie były straszne. Aby nabrać sił i energii dla uczestników przygotowano poczęstunek do wyboru były ciasta, pizza, małe przekąski na czele z wielkim tortem.

Zabawa i moc atrakcji dla dzieci była przednia, nikt się nie nudził, każdy znalazł coś dla siebie. Każdy z uczestników na pamiątką otrzymał baśnie oraz sympatycznego pluszowego misia.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Kłodzko, Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji GK i Pałac Żelazno.